Als improviseren draait rond samen spelen in het hier en nu en onverwachte momenten creëren, dan is de ImproJAM van FUS! een grote speeltuin waarin alles kan en alles mag. Ik wou al lang een keer meedoen om wat te prutsen en proberen. Ook omdat het wel spannend is om met mensen te spelen die je (nog) niet kent.
Er waren ongeveer 30 à 40 mensen, ik ben niet zo goed in tellen, maar het was zeker een heel grote groep enthousiaste impro-spelers uit alle windstreken. Allemaal mensen die wilden spelen en dingen testen of uitproberen.
Na een ietwat chaotische opwarming, niet moeilijk met zo veel volk, werd er snel gekozen voor scènes spelen. Kort en krachtig en met verschillende insteken:
- “Speel scènes met deze tafel… de tafel kan een tafel zijn, maar de tafel kan ook iets anders zijn.”
- ”Speel een huwelijk of dag uit het leven van een barista op een kort liedje.”
- ”Speel een zo slecht mogelijke scène.”
- “Raadspel waarbij de reporter ter plaatse moet raden wat er gebeurd is en waar.”
- “Een scene met iedereen samen.”
- … en nog veel meer.
Alles kon eigenlijk. Er was zelfs een beperkt publiek dat wist dat hier geëxperimenteerd werd en erg genoten. En net dat experimenteren geeft vrijheid om je vollen bak te smijten en om er te zijn voor elkaar in scènes als het nodig is. Het was een unieke avond in Zaal Zirkus in Antwerpen. Een plek vol speelplezier, en ruimte om met plezier naar elkaar te kijken en gelijkenissen of verschillen te vinden. Nadien was het moeilijk om de glimlach van mijn gezicht te krijgen. Kortom het is een avond die ik iedereen die het onverwachte wel kan smaken, zou aanraden.
meer info & data van de jams in Gent & Antwerpen: fusimprov.be/jams